ESBANK radzi odc. 5 - Jak bezpiecznie \"bankować\" w czasie epidemii?
2020-05-05W 5. odcinku programu #ESBANKradzi odpowiedż na pytanie, jak w dobie koronawirusa zadbać o bezpieczeństwo podczas korzystania z usług finansowych. W rozmowie z Mariuszem Ciupińskim, Kierownikiem Wydziału Marketingu i Produktów Bankowych, informacje o korzyściach płynących z korzystania z płatności elektronicznych, a także ABC cyberbezpieczeństwa użytkownika Internetu i bankowości elektronicznej.
Program zrealizowany przy współpracy i opubikowany przez portal Radomsko24.
http://radomsko24.pl, 5 maja 2020 r.
Bezpieczeństwo korzystania z usług finansowych, szczególnie w dobie koronawirusa, ma podwójny wymiar. Do troski o zdrowie poprzez wybieranie płatności elektronicznych, w parze z troską o cyberbezpieczeństwo – w 5. odcinku programu #ESBANKradzi zachęca ESBANK Bank Spółdzielczy.
Korzystanie z karty płatniczej pozwala ograniczać kontakt z innymi osobami, a w przypadku płatności zbliżeniowych – zwłaszcza przy transakcjach do 100 zł, niewymagających wbijania PIN-u – także kontakt z gotówką i terminalem płatniczym. Tym samym pomaga minimalizować ryzyko zarażenia wirusami. Bezpieczeństwo zdrowotne zapewnia także „bankowanie na ekranie" – które za pośrednictwem bankowości internetowej, bez wychodzenia z domu, pozwala wykonać wiele podstawowych czynności finansowych jak opłacenie rachunków czy zakupów internetowych. Jednak troska o bezpieczeństwo zdrowotne to nie wszystko.
- Bank dokłada wszelkich starań, aby technologie, z których korzysta i które udostępnia Klientom były najwyższych lotów i gwarantowały najwyższy poziom bezpieczeństwa, jednakże to od Klienta bardzo wiele zależy – mówi w rozmowie z Ireneuszem Staszczykiem Mariusz Ciupiński, Kierownik Wydziału Marketingu i Produktów Bankowych i przypomina podstawowe zasady cyberbezpieczeństwa użytkownika Internetu i bankowości elektronicznej, ważne nie tylko w dobie koronawirusa i aktywności korona-oszustów.
W programie Bank przestrzega też przed technikami manipulacji jak fałszywe e-maile czy SMS-y jako pułapkami, nastawianymi przez cyberprzestępców na nieuważnych internautów.