#ESBANKradzi - #PowiedzSTOPcyberprzestepcom
2022-06-30W ramach obchodzonego w czerwcu Święta Spółdzielczości Bankowej Krajowy Związek Banków Spółdzielczych zaprosił społeczność naszego sektora - Klientów i Pracowników - do wspólnej edukacji w zakresie cyberbezpieczeństwa ph. #CzerwieczBS2022 i #PowiedzSTOPcyberprzestepcom. Prezentujemy i polecamy przygotowane przez KZBS w ramach kampanii materiały z poradami, które trzeba znać i warto wziąć sobie do serca, by być cyberbezpiecznym!
- VIDEO: Konferencja „Banki spółdzielcze w obliczu nowych wyzwań związanych z cyberbezpieczeństwem”
- Bezpieczeństwo danych osobowych to współodpowiedzialność nas wszystkich
- Dwa składniki, czyli przepis na cyberbezpieczeństwo
- Fałszywe inwestycje – obietnice dużego zysku
- Im mniej danych podajesz w sieci, tym lepiej
- Zabezpiecz się na przyszłość z BIK
- Zmieniasz hasło co miesiąc? Nie powinieneś! CSIRT NASK przypomina aktualne zalecenia
- Ataki socjotechniczne, czyli umysł w niebezpieczeństwie
- Uważaj na oszustów, podających się za pracownika Twojego banku lub znanej Ci firmy
#CzerwieczBS2022 #PowiedzSTOPcyberprzestepcom
Sprawdź czy e-mail który otrzymałeś ma właściwy adres. Kliknięcie w link z wiadomości od cyberprzestępcy może powodować przeniesienie na stronę, na której w procesie logowania mogą zostać przechwycone Twoje dane.
Cyberprzestępcy wykupują domeny stron, których adresy przypominają adresy stron internetowych banków. Zalogowanie się na nich może spowodować przejęcie Twoich danych do logowania w bankowości elektronicznej.
Jak zapobiegać? Zapisz adres strony swojego banku w jednej z zakładek lub zawsze wpisuj adres banku ręcznie, w pasku adresowym - nie w wyszukiwarce!
Symbol kłódki przy pasku adresu strony bez problemu można kupić. Nie gwarantuje on zatem bezpieczeństwa. Najlepiej dokładnie przyjrzeć się adresowi strony na której jesteśmy zanim się zalogujemy.
Wpisując nazwę banku w przeglądarce możemy na początku listy wyszukań znaleźć reklamę którą wykupili cyberprzestępcy byś kliknął w nią i się zalogował. Gdy to zrobisz cyberprzestępcy przejmą Twoje dane.
Jak zapobiegać? Zapisz adres strony swojego banku w jednej z zakładek lub zawsze wpisuj adres banku ręcznie, w pasu adresowym!